جزئیات خبر

  • خانه
  • خبر
  • نهمین جشنواره شعر بسیج با عنوان «رازهای ارغوانی» در کرمانشاه برگزار می‌شود

نهمین جشنواره شعر بسیج با عنوان «رازهای ارغوانی» در کرمانشاه برگزار می‌شود

خبر

همین جشنواره سراسری شعر بسیج با عنوان «رازهای ارغوانی» عصر امروز پنجشنبه ۲۷ شهریور ماه در کرمانشاه برگزار می شود.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه؛ به مناسبت برگزاری نهمین دوره جشنواره سراسری شعر بسیج، جشنواره «رازهای ارغوانی» عصر امروز در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

گفتنی است، این جشنواره با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب که فرمودند: پیام انقلاب باید به زبان شعر و هنر که اصیل‌ترین، خالص‌ترین و گیراترین زبان‌ها است، به مردم منتقل شود، انجام می‌شود.

لازم بذکر است، با توجه به اهمیت نقش هنر و جایگاه والا و تأثیرگذار قلم در تبیین و گسترش آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی و با توجه به ضرورت تولید آثار فاخر با موضوعات روز جامعه که از تأکیدات مهم مقام معظم رهبری در دیدار نیمه ماه مبارک با شاعران است، همزمان با هفته دفاع مقدس جشنواره رازهای ارغوانی را برگزار می‌شود.

بخش‌های موضوعی شامل «رازهای ارغوانی» با روایت مردان و زنان حماسه ساز هشت سال دفاع مقدس، «مکتب سلیمانی» شهید والامقام سردارحاج قاسم سلیمانی، مدافعان حرم، تقویت محور مقاومت و مبارزه با استکبار جهانی، «جهش تولید» با محوریت اقتدار و بالندگی، شکست تحریم‌های ظالمانه، «الفبای ایثار» با محوریت مدافعان سلامت، «کمک مومنانه» با محور مواسات و همدلی است.

همچنین بخش «زخم‌های شعله‌ور» شامل افشای جنایت‌های ایادی استکبار جهانی، مقاومت مردم مظلوم یمن، فلسطین سوریه، عراق و دیگر جریان‌های مقاومت، «سبک زندگی اسلامی ایرانی» با توجه به مسجدمحوری، تحقق محله اسلامی، حجاب و عفاف، عدالت‌محوری، رشد جمعیت، فرزندآوری و تحکیم بنیان خانواده، ساده زیستی، مصرف کالای ایرانی و موارد مرتبط دیگر است.

اخبار داخلی

اخبار مرتبط

دیدگاه ها (0)

ثبت دیدگاه

لطفا نام خود را به درستی وارد کنید
لطفا ایمیل خود را به درستی وارد کنید
لطفا متن دیدگاه خود را به درستی وارد کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد

خبر قبلی

مبارزه با گسترش شیوع کرونا
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۱

مطلب بعدی

معاون شهردار کرمانشاه: سامانه حمل بار در شهر کرمانشاه الکترونیکی می شود
/۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۸
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد

سازمان فناوی اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمانشاه