جزئیات خبر

  • خانه
  • خبر
  • بودجه 880 میلیارد تومانی "شهرداری" کرمانشاه تصویب شد

بودجه 880 میلیارد تومانی "شهرداری" کرمانشاه تصویب شد

خبر

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه از تصویب بودجه 880 میلیارد تومانی سال آینده شهرداری کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سید حجت الله موسوی اجاق در نشست خبری امروز (30 بهمن) با اشاره به تحویل به موقع لایحه بودجه به شورای شهر گفت: امسال شهردار در موعد مقرر لایحه بودجه 98 شهرداری را با رقم 840 میلیارد تومان به شورای شهر تحویل داد و شورای شهر نیز در مهلت مقرر(پایان بهمن ماه) این بودجه را به تصویب رساند.

وی افزود: رقم بودجه مصوب سال 1398 شهرداری کرمانشاه 880 میلیارد تومان است که 40 میلیارد تومان از لایحه بودجه بیشتر بوده و علت آن نیز لحاظ کردن رقم فروش اوراق مشارکت جهت خرید اتوبوس های برقی است.

موسوی اجاق در خصوص منابع درآمدی بودجه سال آینده شهرداری، مهمترین آن را " محل درآمدهای شهرداری" با رقم 774 میلیارد و 900 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: این درآمدها شامل عوارض، ساخت و ساز و... است.

وی تصریح کرد: محل دیگر درآمد شهرداری بحث کمک های عمرانی وزرات کشور است که پیش بینی ما از درآمد این محل برای سال آینده حدود 60 میلیارد تومان است. موسوی اجاق افزود: رقم این کمک ها در بودجه امسال هم 60 میلیارد تومان بود که تاکنون 35 میلیارد تومان آن محقق شده است.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه تصریح کرد: محل دیگر درآمدی بودجه سال آینده فروش اوراق مشارکت است که 40 میلیارد تومان فروش اوراق برای خرید اتوبوس های برقی در نظر گرفته شده که 20 میلیارد تومان آن توسط دولت و مابقی توسط شهرداری بازپرداخت می شود.

وی درآمد حاصل از پروژه های مشارکتی را دیگر منبع درآمدی بودجه 98 شهرداری عنوان کرد و افزود: پیش بینی کسب درآمد از این محل نیز حدود پنج میلیارد و 100 میلیون تومان است.

موسوی اجاق در ادامه با بیان اینکه هزینه های شهرداری در بودجه سال آینده به دو دسته هزینه های جاری و عمرانی تقسیم شده، گفت: رقم هزینه های جاری در بودجه سال آینده 318 میلیارد و 500 میلیون تومان است که نسبت به هزینه های جاری در بودجه مصوب امسال با رقم 255 میلیارد و 500 میلیون تومان، حدود 24 درصد افزایش داشته است.

وی یادآور شد: از این میزان 50 درصد صرف حقوق و مزایا شده و 50 درصد دیگر نیز برای بخش های اداری از جمله تعمیرات، پرداخت قبوض آب و برق، خرید لوازم اداری و ... هزینه خواهد شد.

موسوی اجاق رقم هزینه های عمرانی در بودجه سال آینده شهرداری را نیز 561 میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: عمده ترین پروژه های تعریف شده در بخش عمرانی مربوط به زیرسازی و آسفالت و بازگشایی معابر است که 44 میلیارد و 700 میلیون تومان برای در نظر گرفته شده است.

وی افزود: اولویت در آسفالت معابر نیز در سال آینده با محلات حاشیه نشین است و سال آینده محله خاکی در سطح شهر نخواهیم داشت. تقاطع امام حسین(ع) تا پایان سال زیربار ترافیکی می رود .

وی احداث و تکمیل دو تقاطع غیرهم سطح امام حسین(ع) و امام خمینی(ره) را از دیگر پروژه های عمرانی لحاظ شده در بودجه سال آینده شهرداری عنوان کرد وافزود: برای بهره برداری و تکمیل این دو تقاطع رقمی حدود 65 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

موسوی اجاق از بهره برداری تقاطع امام حسین(ع) تا پایان سال خبر داد و افزود: شاید کارهای جزیی این پروژه باقی بماند، اما این تقاطع تا عید امسال زیر بار ترافیکی خواهد رفت.

این عضو شورای شهر کرمانشاه افزود: تقاطع امام خمینی(ره) هم با اعتبار لحاظ شده تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد.

موسوی اجاق از اختصاص 12 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار برای بخش های فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی خبر داد و افزود: 30 میلیارد تومان نیز برای بخش ترافیک در نظر گرفته شده که عمدتا صرف هوشمند سازی تقاطعات و اصلاحات هندسی معابر می شود.

وی همچنین از اختصاص 120 میلیارد تومان اعتبار در حوزه خدمات شهری هم خبر داد و افزود: عمده کارها در این حوزه مربوط به مباحث نظافت شهر، فضای سبز، جدول‌گذاری، بازیافت پسماندهای خانگی و نخاله های ساختمانی  و مهار و هدایت آبهای سطحی می‌شود.

موسوی اجاق تصریح کرد: از محل این اعتبار همچنین بحث جداسازی آب شرب از آب خام که از سال 1385 در کرمانشاه شروع شده به پایان می‌رسد و کرمانشاه اولین شهری می شود که بطور 100 درصد از آب شرب برای آبیاری فضای سبز استفاده نمی کند.

وی با بیان اینکه 40 میلیارد تومان فروش اوراق مشارکت صرف خرید اتوبوس های برقی می شود، گفت: سال آینده برای پروژه قطار شهری هم 60 میلیارد تومان اعتبار لحاظ شده است.

اخبار داخلی

اخبار مرتبط

دیدگاه ها (0)

ثبت دیدگاه

لطفا نام خود را به درستی وارد کنید
لطفا ایمیل خود را به درستی وارد کنید
لطفا متن دیدگاه خود را به درستی وارد کنید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد

خبر قبلی

واگذاری شهرشادی(فانفار) به سرمایه گذار بخش خصوصی
۰۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۴

مطلب بعدی

رعایت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در ناوگان اتوبوسرانی
/۰۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۶
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد

سازمان فناوی اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمانشاه