کرمانشاه 19:19 یک شنبه 29/10/1398 صفحه اصلی
 
 آیین گرامیداشت سردار کرمانشاهی مشروطه برگزار شد
1398/07/14-00:04 تعدا بازدید: 254 گروه خبری: شهرداری مرکز کد خبر: 1575
آیین گرامیداشت سردار کرمانشاهی مشروطه برگزار شد

‍ ‍ به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه و همکاری استانداری، انجمن نقد حال و دانشگاه علوم پزشکی؛

آیین گرامیداشت سردار کرمانشاهی مشروطه برگزار شد

 در راستای تجلیل و تکریم بزرگان شهر، به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در چهارمین گام بزرگداشت مفاخر شهر، آیین گرامی داشت سرادر یارمحمد خان کرمانشاهی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، تجلیل از مشاهیر و مفاخر حوزه های گوناگون علمی، فرهنگی و هنری کرمانشاه مدتی است از سوی معاونت فرهنگی شهرداری در دستور برنامه های تکریم داشته های انسانی استان قرار داده شده که پس از تجلیل از استاد سلطانی مورخ کرمانشاهی و دکتر میرجلال الدین کزازی و شهریاران پزشکی، در چهارمین قدم، در راستای معرفی داشته های انسانی این دیار، آیین گرامی داشت یارمحمدخان، سردار کرمانشاهی مشروطه در محل آرامگاه ایشان در محله ی نقلیه، محوطه ی مرکز بهداشت شهرستان صورت پذیرفت.

مازیار رضایی رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهرکرمانشاه در آیین گرامیداشت سردار مشروطه یار محمد خان کرمانشاهی گفت: عملکرد شهرداری ها از عملکرد عمرانی به سمت فرهنگی، اجتماعی رفته و دیدگاه از سمت شهرسازی به شهروندسازی تغییر کرده است.
وی در ادامه با اشاره به این موثوع که ما مردمی هستیم که تعلق خاطر ما نسبت به شهر کم است خاطرنشان ساخت: در افزایش تعلق خاطر به شهر، پروژه ای را استارت زدیم که با طرح کرمانشاه، پایتخت نوروز شروع شد و در ادامه با موضوع شهر خلاق موسیقی ادامه دادیم.
وی گفت: در این راستا تقویم روزداشت را تعیین کردیم و و مفاخر و مشاهیر را مشخص و ۲۰روز را مصوب کردیم.

در ادامه، دکتر کلهر نیا در آیین گرامیداشت سردار مشروطه، یار محمد خان گفت: یارمحمد خان در مکتب کرمانشاه، آموزش دید و با نظام اجتماعی فرزانگان ایرانی ارتباط گرفت.
وی افزود: یارمحمد خان مرد زورخانه بود و  اسطوره ای بود در کار خیر و دفاع از حق کسی که به زورخانه می رفت تا وجود را پرورش دهد.
کلهرنیا ابراز داشت: به پژوهشکده مدنی در کرمانشاه نیاز داریم.
وی گفت: مدتهاست توسعه سیاسی، اجتماعی جهانیان روی دوش فرهنگ است.

عبدالرضا مصری نایب رییس مجلس شورای اسلامی در آیین گرامیداشت سردار مشروطه،یار محمد خان کرمانشاهی گفت: گناه تمام شخصیت های مظلوم مانده در تاریخ بر گردن ماست. در نمایاندن شخصیت های کرمانشاهی قصور کرده ایم.
وی افزود: مگر ایران چند کزازی و چند یوسفی و چند پروفسور شمسی پور و پروفسور خدایی دارد چند نفر از تالیفات آیت ا..نجومی اطلاع داریم.
مصری خاطرنشان ساخت: ما امروز آمده ایم که بگوییم در برابر یار محمد خان کوچیکم. اگر این تفکر را بپذیریم و کوچک بودن خودمان را بپذیرم بزرگان و اسطوره ها نمایان می شوند. 
اجازه ندهیم سرمایه های ما از بین برود و نادیده گرفته شود چرا کرمانشاهی که از این دیار میرود متوجه می شویم که بود؟

استاد نوری علا  در آیین گرامیداشت سردار مشروطه،یار محمد خان کرمانشاهی گفت: یار محمد خان شهید است و به هیچ کدام  از ما نیاز ندارد ماییم که باید به فرزندانمان این چراغ راه فرهنگ و مبارزه را بشناسانیم
پایداری شما برای ما انگیزه است و ما به دنبال هیچ چیز جز نام آوری شهرمان نیستیم.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
  استانداری کرمانشاه
  شهرداری کرمانشاه
  فرمانداری کرمانشاه 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|

  • مدیریت بحران | ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

    | تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by fava ۱۳۹۸|  •