کرمانشاه 00:39 یک شنبه 19/5/1399 صفحه اصلی
 
۶۰درصد معابر سطح منطقه‌شش آسفالت شده
1398/07/28-22:27 تعدا بازدید: 991 گروه خبری: مناطق کد خبر: 1598
۶۰درصد معابر سطح منطقه‌شش آسفالت شده


به گزارش مرکز اطلاع رسانی شهرداری کرمانشاه ظهر امروز نشست خبری هادی فرهنگیان شهردار منطقه شش شهرداری کرمانشاه با اصحاب رسانه برگزار شد.
هادی فرهنگیان شهردار منطقه ۶ کرمانشاه در نشست اظهار داشت:
شهرداری منطقه شش در محدوده شهرک های شهید محرابی،جانبازان،شهید نجفی، بهداری،دادگستری،ولایت، اتوبوسرانی، معراج،کاشانی، قائم،طالقانی، جلال نجفی و قلعه کهنه به جمعیتی در حدود۱۰۵ هزار شهروند خدمت‌رسانی می‌کند.

فرهنگیان با اشاره به ۴ ماه و ۲۰ روز مسئولیت خود در منطقه شش افزود: بنده اعتقاد دارم مدیریت یعنی رصد نزدیک و نظارت دقیق بر پروژه ها که در این راستا کمیته‌بندی‌هایی به‌جهت پیشبرد بهتر کارها در بدو ورود به این منطقه صورت گرفت.

وی در خصوص خدمات انجام گرفته در حوزه خدمات شهری گفت: با ۵ هزار و ۳۰۰ تن آسفالت که شش تیم فعال در منطقه استفاده کرده‌اند، توانستیم چیزی در حدود ۶۰ درصد معابر و کوچه‌های منطقه را روکش آسفالت و لکه گیری نماییم که برای تکمیل ۱۰۰ درصدی پروژه آسفالت در منطقه نیاز به ۱۷۰۰ تن دیگر داریم.

فرهنگیان با اشاره به مشکلات مالی و اقتصادی در شهرداری‌ها افزود: با توجه به اینکه بودجه سالیانه این منطقه ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده مبلغی در حدود ۳ میلیارد تومان هزینه آسفالت در منطقه شده که برای اولین بار در سطح شهر کرمانشاه با رعایت استانداردها، آسفالت معابر انجام گرفت.

وی در ادامه به خدمات انجام گرفته در حوزه فضای سبز اشاره کرد و افزود: ۱۴ پارک در سطح منطقه وجود دارد که در صدد افتتاح پانزدهمین پارک منطقه با نام پارک کاه‌گلی هستیم.
فرهنگیان در این خصوص افزود: با افتتاح فاز دوم پارک کاج به مساحت ۱۱ هزار متر و پارک کاه‌گلی، مجموع فضای سبز منطقه به ۲۰۰ هزار متر مربع رسیده است که فاز دوم پارک کاج به مساحت ۱۱ هزار متر مربع در شش‌ماهه اول سال در غرب کشور از نظر مساحت بی‌سابقه بوده است.

شهردار منطقه ۶ در این نشست از شهرداران سایر مناطق شهرداری که در آماده‌سازی یک روزه پروژه فاز دوم پارک کاج همکاری کردند تشکر کرد.
 همچنین وی به آماده سازی باغ‌راه خیابان ۵۶ متری دادگستری اشاره کرد و افزود: این پروژه در مدت کمتر از سه‌ماه پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی داشته است.

فرهنگیان در ادامه به تشریح خدمات در حوزه جمع‌آوری زباله پرداخت و افزود: روزانه بیش از ۷۵ تا ۸۰ تن زباله در سه شیفت کاری (صبح_ ظهر_ شب) جمع آوری می شود که با توجه به مشکلات این حوزه به صورت آزمایشی قرار است در یکی از شهرک‌های این منطقه جمع آوری به صورت سنتی در دستور کار قرار گیرد و زباله‌ها در ساعت مشخص از درب منازل جمع آوری گردد تا از مشکلات این حوزه کم گردد.

فرهنگیان در ادامه اقدامات شهرداری منطقه شش در حوزه عمرانی را تشریح کرد و گفت: در مدت ۴ ماه گذشته در حدود ۳۴۰۰ متر جدول گذاری در سطح معابر منطقه داشتیم.
 وی ادامه داد: در راستای دفع آبهای سطحی منطقه نیز اقداماتی همچون کانال کشی و لوله گذاری صورت گرفته اما برای رفع کامل مشکلات منطقه در این زمینه اعتباری در حدود ۵میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیاز داریم.
 شهردار منطقه شش در پایان  فعالیت‌های فرهنگی چهار ماه در این منطقه اشاره کرد و افزود: تمثال۱۲ شهید شاخص سطح منطقه به صورت تابلوهایی در چهارراه‌های سطح منطقه نصب شده است.
وی ادامه داد: در همین راستا نصب تابلو فلزی تمثال ۶۰ شهیدی که با همکاری بنیاد شهید در منطقه شناسایی شده از دیگر اقدامات فرهنگی سطح منطقه به حساب می‌آید .
فرهنگیان همچنین به برگزاری جشن های رمضان و ولایت در پارک شبدیز اشاره کرد و افزود : جا دارد از معاونت فرهنگی سپاه حضرت نبی اکرم(ص) در راستای همکاری جهت برگزاری این جشن را تشکر کرد.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
  استانداری کرمانشاه
  شهرداری کرمانشاه
  فرمانداری کرمانشاه
  شهرداری ها و دهیاری های کشور 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|

  • مدیریت بحران | ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

    | تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by fava ۱۳۹۸|

    آدرس : کرمانشاه :میدان غدیر-شهرداری کرمانشاه-کد پستی:6716741477 - فاکس :0833722299 تلفن :08337224447-الی 9

  •