کرمانشاه 18:15 جمعه 2/12/1398 صفحه اصلی
 
معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه خبر داد:  پیشرفت 44 درصدی تقاطع امام خمینی(ره)/ افتتاح؛ زمستان سال آینده
1398/08/06-10:57 تعدا بازدید: 414 گروه خبری: شهرداری مرکز کد خبر: 1616
معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه خبر داد: پیشرفت 44 درصدی تقاطع امام خمینی(ره)/ افتتاح؛ زمستان سال آینده

 

تقاطع غیرهمسطح امام خمینی(ره) یکی از پروژه‌های مهم عمرانی شهر کرمانشاه است. پروژه‌ای که کلنگ آن خرداد سال گذشته به زمین زده شد و حالا با پیشرفت فیزیکی 44 درصدی در حال اجرا است.

برآورد اولیه اعتبار این پروژه 120 میلیارد تومان است که قرار است بخشی از آن توسط شهرداری و بخشی توسط کمک‌های دولتی تامین شود و در صورت تامین این اعتبار، این تقاطع مهم زمستان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش اداره کل ارتباطات و اموربین الملل شهرداری کرمانشاه ؛حمید اعتصام فر معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه در تشریح جزییات اجرای این پروژه، گفت: تقاطع غیرهمسطح امام خمینی(ره) بهار سال گذشته کلنگ زنی شد و از همان زمان عملیات اجرایی آن با جدیت پیگیری شد.

وی با بیان اینکه این پروژه شامل دومسیر روگذر، دو پُل همسطح و دو مسیر زیرگذر است، گفت: دو پُل هم سطح این تقاطع در دو مسیر غرب به شرق و شرق به غرب شهر کرمانشاه قرار دارند که عملیات اجرایی پُل هم سطح در مسیر شرق به غرب به پایان رسیده و آماده آسفالت است و پُل همسطح دیگر نیز در مسیر غرب به شرق در حال آرماتوربندی است و کار اجرایی آن نیز تا دو ماه آینده به پایان می رسد.

اعتصام فر افزود: دو مسیر روگذر این تقاطع نیز در مسیر جاده همدان به سمت میدان شهدا( روگذر شرق به جنوب) و مسیر استانداری به سمت میدان نیایش(روگذر غرب به شمال) قرار دارد که در هر مسیر هشت ستون نصب می‌شود.

وی افزود: در مسیر روگذرشرق به جنوب تقاطع از هشت ستون، کار احداث چهارستون به پایان رسیده و چهار ستون دیگر در دست اجراست و در مسیر روگذر غرب به شمال نیز احداث هشت ستون مسیر در دست پیگیری است.

اعتصام فر خاطرنشان کرد: تمام سیگمنت‌ها و قطعات بتنی این تقاطع از قبل در کارگاه ساخته شده و با پیشرفت پروژه کار نصب آنها نیز انجام می‌شود.

وی در تشریح پیشرفت فیزیکی پروژه در مسیرهای زیرگذر تقاطع هم گفت: این پروژه دو زیرگذر شمال به جنوب و جنوب به شمال دارد که بعد از اتمام دو پُل هم سطح پروژه، عملیات اجرایی این دو مسیر هم آغاز می‌شود.

به گفته معاون عمرانی شهرداری کرمانشاه این پروژه هم اکنون 44 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و درصورت تامین اعتبار مناسب تا دهه فجر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

اعتصام فر برآورد اولیه اعتبار ساخت این تقاطع را 120 میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: بخشی از این اعتبار توسط شهرداری و بخشی توسط اعتبارات دولتی تامین می‌شود.
نظرات کاربران

نام کاربری: مهمان سلام مهندس مسیر جنوب به غرب (بزرگراه به لب آب)چطور خواهد شد وپل خروجی فرودگاه چه میشود؟؟
1398/08/09 - 20:15
نام کاربری: مهمان از شما خواهشمندم بنر طرح تقاطع را درمحل پروژهنصب ودر سایت هم بگذارید.باتشکر
1398/08/09 - 20:19
نام کاربری: مهمان خواهشمندم بنر طرح تقاطع رادرمحل پروژه نصب ودرسایت وفضای مجازی معرفی بنمایید .باتشکر
1398/08/09 - 20:21
نام کاربری: مهمان عکس ماکتی نقشه ای بنری بزارید ببینیم شکل وشمایلش چطوره ممنون
1398/08/17 - 19:15
نظر شما :
 
 
 
  استانداری کرمانشاه
  شهرداری کرمانشاه
  فرمانداری کرمانشاه
  شهرداری ها و دهیاری های کشور 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|

  • مدیریت بحران | ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

    | تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by fava ۱۳۹۸|  •