کرمانشاه 02:04 چهارشنبه 22/5/1399 صفحه اصلی
 
برگزاری جلسات تخصصی در راستای پیوستن کرمانشاه به شبکه شهر خلاق خوراک
1399/04/24-08:51 تعدا بازدید: 106 گروه خبری: سازمان ها کد خبر: 3958
برگزاری جلسات تخصصی در راستای پیوستن کرمانشاه به شبکه شهر خلاق خوراک
در راستای پیوستن کرمانشاه به شهرهای خلاق خوراک، جلساتی با اصحاب رسانه، فعالان حوزه غذا، خوراک و گردشگری، دانشگاه رازی و باشگاه دانشجویان برگزار گردید.

 

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و وررشی شهرداری؛ کرمانشاه ظرفیت خوبی در زمینه خوراک دارد و اداره گردشگری شهرداری تاکنون 80 خوراکی خوشمزه از جمله 50 نوع غذا، یازده نوع نان محلی، 20 نوع شیرینی و حتی برخی غذاهای مناسبتی و میان وعده ها را شناسایی کرده و در لیست خوراکی های مخصوص شهر کرمانشاه قرار داده است.

ایمان درخشی رییس اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری کرمانشاه با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای ثبت نام کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک گفت: در یونسکو شهرهای خلاق در هفت حوزه از جمله موسیقی، خوراک، صنایع دستی و ... ثبت می شوند و 36 شهر در 28 کشور جهان نام خود را به نام شهر خلاق خوراک در یونسکو ثبت کرده اند و در نظر داریم، کرمانشاه با خوراکی های متنوع و خوشمزه ای که دارد به عنوان سی و هفتمین شهر نام خود را در این لیست خوش رنگ و بو ثبت کند.
وی تصریح کرد: در این زمینه تاکنون جلسات متعددی با افراد صاحب نظر و کارشناس در حوزه های مختلف آشپزی، خوراک و صاحبان رستوران ها برگزار شده که پیش تر با دبیرکل یونسکو در ایران صحبت های مقدماتی انجام گردیده که این مسئول هم استقبال خوبی از