اوقات شرعی
وضعیت آب و هوا
اداره کارگزینی و رفاه

                                            شرح وظایف اداره کارگزینی و رفاه  

نقش ویژه واحد رفاه و تعاون در اداره کارگزینی بعنوان یک مبحث فعال با فرایند عملکردی مؤثر در حوزه خدمات دهی بهینه به پرسنل میتواند اثرات ثمربخش و سازنده در زمینه تقویت اقتصادی رفاهی و افزایش ضریب توانائی کاری و ایجاد نشاط در روحیات مجموعه شهرداری داشته باشد به همین لحاظ با آنالیز وظایف این واحد که با برنامه ریزی پیگیر محقق گردیده ذیلاً جمع بندی و اعلام میگردد:

1- با پیگیریها و برنامه ریزی های مستمر نسبت به اعزام کارکنان خدوم شریف شهرداری جهت زیارت امام هشتم ثامن الائمه به مشهد مقدس و بهره مندی از زائر سراهای مورد نظر با هماهنگی بعمل آمده کاروان زائرین در سال 84 به مشهد مشرف که اقدامی مؤثر بوده است.

2- بمنظور رفاه فرزندان پرسنل شهرداری در اوقات فراغت و با هماهنگی های لازم  نسبت به تهیه بلیط استخر و توزیع در بین خانواده ها و استفاده از امکانات استخرهای شنا بعنوان یک مجموعه ورزشی اقدام که مورد استقبال و رضایت کارکنان واقع و انشاا... این روند سازنده کما کان استمرار خواهد داشت.

3- بلحاظ قدردانی از زحمات و تلاش های بی وقفه کارکنان که به افتخار بازنشستگی نائل گردیده و تجلیلی از 30 سال خدمات ارزشمند این قشر فداکار که در عمران و آبادانی و خدمات رسانی به همشهریان شریف نهایت زحمات متحمل گردیده اند با مصوب شورای محترم اسلامی نسبت به تهیه لوح تقدیر سکه بهار آزادی و یک عدد ساعت با آرم شهرداری و توزیع بین این عزیزان اقدام بموقع بعمل آمده است.

4-تأمین امکانات بویژه برقراری بیمه عمر کارگران قراردادی در سال 84 که بعنوان یک پشتوانه مطمئن میتواند در مواقع بروز مشکلات عمل نماید که بحمداله نتایج آن از ابتدای سال 85 قابل بهره برداری و احراز می باشد.

5-طی برنامه ریزی لازم نسبت به توزیع بن دوازده ماهه غیر نقدی کارمندان رسمی که میتواند در افزایش قدرت خرید و بهبهود وضع اقتصادی آنان نقش مؤثر و کمک دهنده داشته باشد اقدام و با همکاری شرکت تعاونی مصرف کارکنان شهرداری جهت دریافت اجناس مورد نیاز تلاش پیگیر بعمل آمده است.

6- نقش جانبازان عزیز در هشت سال دفاع مقدس و ایثارگریهای این بزرگواران و خلق حماسه های ماندگار در راه دفاع از میهن اسلامی و دست آوردهای انقلاب مقدس اسلامی برکسی پوشیده نیست لذا واحد رفاه و تعاون در مراسم تجلیل از این عزیزان در روز جانباز با تهیه هدایای مناسب از جمله پتوو دیگر جوایز از فداکاریها ی آنان قداردانی نموده است.

7- نقش سلامت و معالجات درمانی بموقع در سالمسازی سیستم فعال اداری بسیار حائز اهمیت بوده بلحاظ ایجاد یک پشتوانه ارزشمند درمانی در مواقع نیاز به معالجات پزشکی مراتب بیمه تکمیلی کارکنان پیگیری و انشاا... تا تحقق این امر مهم تلاش ها و پیگیریها تداوم یافته و با اتکال به خداوند متعال در راستای استیفای حقوق همکاران با تمام توان اقدامات بموقع استمرار خواهد داشت.

8- پیگیری لازم جهت انعقاد قرارداد در خصوص دریافت کارت اعتباری پارسیان که یک کارت الکترونیک محسوب و دارنده کارت میتواند از محل اعتبارات تخصیص یافته از فرو شگاههای زنجیره ای مایحتاج خود را دریافت نماید و از مزایای دریافت حقوق نیز بهره مند گردیده که این امر تا مرحله امضاء قرارداد آماده و انشاا... بعنوان یک کارت با ویژه گیهای مختلف در رفاه کارکنان مؤثر واقع گردد.

9- با برنامه ریزی لازم در مراسم روز زن و برگزاری گردهمائی زنان شاغل در شهرداری ضمن تجلیل از مقام زن نسبت به اهداء هدایائی به مشارالیها و پذیرائی مناسب اقدام گرید.

10-تهیه لوح مناسب در خصوص تبریک سالروز تولد کلیه همکاران و ارائه در روز تولد آنان در سال 84 اقدام که در سال 85 نیز استمرار خواهد داشت.

کارنامه فرآیند عملکرد ی گروه آموزش و بهبود روشهای سیستم اداری اداره کارگزینی در برگزاری دوره های آموزشی تخصصی - کاربردی

از دیدگاه مباحث علمی جهان معاصر عرصه تقابل فرهنگ و دگرگونی در ساختار های کلاسیک و بهره گیری از دست آوردهای مختلف و تحقق برنامه مکانیزاسیون و ایجاد تحولات مترقی ورشد توانمندیها و تکمیل و اصلاح روش ها میباشد. در فرآیند دگرگونی ها ، اداره کارگزینی شهرداری با ایجاد اصلاحات برای نخسین بار در تاریخچه شهرداری با ارائه راهکارهای مطلوب با بازدهی لازم اقدام نموده که منشاء حرکتهای سازنده و ثمربخش از سال 1383 گردیده که با اتکال به عنایات خداوند متعال و رهنمودهای راهگشای جنابعالی بر اساس مباحث ذیل الاشاره که انشاء اله تا افق 1400 اثرات فراگیر آن بهبود ساختارهای فرسوده و ناکارآمد و جایگزینی مدیران توانمند با مهارتهای علمی را به عنوان دست آورد شایسته ای محقق و با اهتمام استمرار خواهد داشت.

الف) مبحث تغییرات وپایه ریزی اصول آموزش

آغاز برنامه ابتدائی آموزشی در سالیان قبل که جزو وظایف اداره کارگزینی محسوب می شد بعلت ناهماهنگی برنامه ها و شرح وظایف از جانب اداره روابط عمومی پیگیری که بطور پراکنده و فاقد سازماندهی منطقی انجام که بسیاری از بخشنامه ها بلا اقدام و نتایج عملکردی آن مؤثر نبوده است و کلیه مدیران و معاونین بر اساس گزینش منطقی جهت دوره های آموزشی انتخاب نگردیده و این نابسامانی ضعف عملکردی را موجب و لزوم و ضرورت یک ساختار توانمند مدیریتی را بلحاظ تقویت علمی پرسنل و مسئولان که دارای قابلیت ها و ویژگیهای کارآمد باشد را قطعی ساخته است.

ب)ایجاد سیستم آموزش بهبود روشها

اهم حرکتهای بهینه اداره کارگزینی برنامه ریزی در حوزه برقراری دوره های آموزشی در مباحث فنی و شهرسازی و معماری و خدمات شهری بوده که با آنالیز پرسنل کارشناسان مدیران و سازماندهی طرح تحول اداری از سال 83 نسبت به جمع آوری اطلاعات در قالب واحد آموزشی کارکنان و بهبود روشها اقدام به شناسائی ضرورتها و هماهنگ سازی نیروها نموده است.

                                                                                                            ادامه مطلب

5571453 : کل بازديدکنندگان 1639 : بازديدکنندگان امروز 13648 : بازديدکنندگان اين صفحه آدرس: میدان غدیر-ساختمان شهرداری کرمانشاه
Copyright © 2014 Kermanshah . All rights reserved درج مطلب با ذکر منبع مجاز است.کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد