اوقات شرعی
وضعیت آب و هوا
اخبار > دبیر انجمن طراحان گرافیک ایران: گشایش نگارخانه به منزله گشایش یک گره فرهنگی مهم است


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر انجمن طراحان گرافیک ایران: گشایش نگارخانه به منزله گشایش یک گره فرهنگی مهم است


استاد دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران و دبیر انجمن طراحان گرافیک ایران در مراسم گشایش نگارخانه شهر کرمانشاه و افتتاح نمایشگاه مستند زلزله با ابراز خوشحالی از این اتفاق مثبت فرهنگی تأکید کرد: گشایش نگارخانه شهر کرمانشاه به منزله گشایش یک گره فرهنگی مهم است و بسیار خوشحالم که این کار با مشارکت هنرمندان و توسط شهرداری صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری کرمانشاه، دکتر بهرام کلهرنیا با بیان اینکه خوشبختانه امروز درمانگران شهر ما کسانی هستند که اشاعه فرهنگ و هنر می دهند و از فرهنگ و بهبودی انسان گفتگو می کنند، افزود: گشایش گالری ها به شکل عادی در تمام جهان امروز، با پشتیبانی مستقیم شهرداری ها شکل می گیرد و بسیار خرسند کننده است که شهردار کرمانشاه و همکاران ایشان با گشایش این فضا می خواهند یک بحران کهن را درمان کنند.

این استاد گرافیک و هنر، با تأکید بر اینکه هنرمندان، زیرجلد زندگی دیده نمی شوند گفت: فرزانگان و هنرمندان، سالها رنج و ناکامی را در پشت سر خوددارند درحالیکه واقعیت قضیه این است که آنها زبان فرهنگ و آرایه های آن را به کاملترین شکل ممکن، شکل داده اند.

به گفته وی موزه ها و گالری ها در جهان، جزو مکان های بسیار گرانبها و پرقیمت هستند و تمام مدنیت های دنیا به گالری ها و موزه هایشان می بالند چرا که اسناد هنری شان را در آنها گردآورده اند.

دکتر کلهرنیا افزود: تابلوی نقاشی لبخند ژوکوند اثر داوینچی، اگر بسوزد بحرانی شکل نمی گیرد اما یک هویت در پس آن هست هویت و نشان راهی برای انسان که در این اثر هنری به ما می گوید اینگونه می توان زیست و زیرجلد حضور انسانی تو، مجموعه ای از نظام عواطف بهم تنیده حساس و بسیار عالیقدر انسانی و موجودیت فرهنگی وجود دارد.

وی افزود: انسان به شکل ذاتی به هنر به طریق دیگری می نگرد، افزود: ما جهان تاریخی را، با نام هنرمندان و پس از آن با نام فرزانگان و دانشمندان به یاد می آوریم.

این هنرمند ارزشمند گرمانشاهی همچنین در ادامه افزود: امروز در این مکان دیوارها با زخم زلزله آذین بندی شده اند و همه چیز در نقطه مهم معناسازانه به هم رسیده اند باید این معنا را درک و درباره اش گفتگو کنیم و بحث اجتماعی انجام دهیم.

وی تصریح کرد: یکی از معیارهای توسعه یافتگی، میزان دسترسی به سرانه فرهنگی هنری است و همه باید از شهرداری پشتیبانی کنیم که گالری های بیشتری ایجاد کند.

دکتر کلهرنیا افزود: یک عکس یک حادثه تصادفی نیست، معنایی است که توسط بصیرتی آگاه شکل گرفته و وقتی با چشم دانا می نگریم، زبانی را می بینیم که ابزار گفتار او با واژگان و به شکل و لحنی دیگر ارتباط برقرار می کنند.

وی با بیان اینکه هویت سازی و برندینگ در کرمانشاه به تأخیر افتاده است، تأکید کرد: با وجود این تأخیر می توان شروع کرد و برای کرمانشاه ظرفیت سازی نمود.

دبیر انجمن طراحان گرافیک ایران با اشاره به اینکه در شهرهای اروپایی دوچیز موجب و نشانه افتخار است یکی کاخهای دادگستری و دیگری کاخهای دانشکده هنر و موزه های متصل به آنها، افزود: اگر اروپاییان، امروز داعیه فرهنگ مداری دارند به خاطر این است که تمام کوشش خود را مجهز به فرهنگ و ابزار هنر نموده اند

وی در خاتمه با اشاره به ضعف فقدان موزه هنرهای معاصر در کرمانشاه گفت: موزه های کرمانشاه کجا هستند؟ آیا نباید موزه هنرهای معاصر، جزو مطالبات فرهنگی و هنری این شهر و استان باشد؟

 

 

 


١٨:١٧ - پنج شنبه ٢١ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٧٤٩٥    /    تعداد نمایش : ٢١٦خروج
5513792 : کل بازديدکنندگان 1173 : بازديدکنندگان امروز 685855 : بازديدکنندگان اين صفحه آدرس: میدان غدیر-ساختمان شهرداری کرمانشاه
Copyright © 2014 Kermanshah . All rights reserved درج مطلب با ذکر منبع مجاز است.کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد