اوقات شرعی
وضعیت آب و هوا
اخبار > معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری کرمانشاه: شهرداری برای رفع ترافیک کرمانشاه طرح‌های بلندمدت دارد


  چاپ        ارسال به دوست

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری کرمانشاه: شهرداری برای رفع ترافیک کرمانشاه طرح‌های بلندمدت دارد

 

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه از برنامه‌های بلندمدت شهرداری برای حل مشکل ترافیک شهر کرمانشاه خبر داد.

به گزارش  روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه ،همایون نوری در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به برنامه‌های شهرداری کرمانشاه برای حل معضل ترافیک، اظهار کرد: دو طرح مطالعاتی برای بررسی معضل ترافیکی کرمانشاه در دست اجرا است.


وی این دو طرح را شامل "طرح مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهر کرمانشاه" و "طرح مطالعات مسائل ترافیکی شهر کرمانشاه" عنوان کرد و افزود: قرداد مطالعات این دو طرح با بخش خصوصی منعقد شده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه اظهار کرد: قرارداد طرح مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهر کرمانشاه از اسفند سال 95 و قرارداد طرح مطالعات مسائل ترافیکی شهر کرمانشاه از آبان سال 96 اجرا شد و این دو طرح مطالعاتی اکنون در مجموع بیش از 30 درصد پیشرفت دارند.


نوری با بیان اینکه رقم اعتبار این دو طرح مطالعاتی حدود 15 میلیارد ریال است، خاطرنشان کرد: در صورت تامین اعتبار و نبود مشکل این دو طرح در مدت یک سال اجرایی خواهد شد.


به گفته این مسئول، انجام این دو طرح مطالعاتی با هماهنگی معاونت امور عمرانی استانداری، شورای ترافیک استان و شورای اسلامی شهر صورت گرفته است.


نوری بیان کرد: طرح مطالعات جامع حمل و نقل ترافیک شهر کرمانشاه وارد مرحله شبیه‌سازی و سناریو شده و پیش‌بینی مشکلات آینده و نیاز سنجی ترافیکی شهر کرمانشاه در آن قید شده است.


وی ادامه داد: طرح مطالعات مسائل ترافیکی شهر کرمانشاه نیز شامل هشت زیرفصل مهم ساماندهی میدان آزادی، جانمایی تجهیزات ایمنی و علائم ترافیک شهر، مطالعات و طراحی مسیر پیاده‌روها، مطالعات و طراحی تقاطع‌های غیرهمسطح، مطالعات و طراحی شبکه معابر جدید، مطالعات ایمن سازی نقاط پرحادثه، مطالعات عارضه سنجی ترافیک مراکز تولید و جذب سفر و مطالعات امکان سنجی تغییر مقاطع عرضی و رفع گلوگاه‌ها می‌باشد.


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه معتقد است، نتیجه این طرح‌های مطالعاتی منجر به اجرای طرح‌هایی برای کاهش و روانسازی ترافیک شهر کرمانشاه می‌شود.


به گفته نوری در کنار طرح‌های مطالعاتی بلندمدت، طرح‌های کوتاه مدت نیز هم اکنون در نقاط مختلف شهر و البته پس از طرح در کمیته فنی و تایید شورای ترافیک اجرا می‌شود.


وی ابراز امیدواری کرد، با اجرای این موارد شاهد رفع مشکل ترافیک شهر کرمانشاه به عنوان یک معضل و اولویت اصلی باشیم.
نوری تاکید کرد: در اجرای این طرح ها نیازمند مشارکت و پای کار آمدن خود مردم نیز هستیم.

 

 


١٠:٠٣ - دوشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٧٨٣٥    /    تعداد نمایش : ٢٤١خروج
5513884 : کل بازديدکنندگان 1265 : بازديدکنندگان امروز 685886 : بازديدکنندگان اين صفحه آدرس: میدان غدیر-ساختمان شهرداری کرمانشاه
Copyright © 2014 Kermanshah . All rights reserved درج مطلب با ذکر منبع مجاز است.کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد