اوقات شرعی
وضعیت آب و هوا
اخبار > جوانان، زوجین و خانواده های کرمانشاهی درس مربیگری زندگی را تمرین خواهند کرد


  چاپ        ارسال به دوست

جوانان، زوجین و خانواده های کرمانشاهی درس مربیگری زندگی را تمرین خواهند کرد

سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با همکاری موسسه پل مثبت‌اندیشان سلامت اولین دوره‌های مربیگری زندگی(سیتی استیج) را مختص نوجوانان، جوانان، زوجین و خانواده ها برگزار خواهد کرد.

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمانشاه این دوره ها با هدف بهبود و ارتقاء سلامت روان و از طریق آموزش پیشگیری از آسیب‌های روانی و اجتماعی و آموزش مهارت‌های زندگی برگزار می‌ شود.

 

دوره مربیگری زندگی در روز های یکشنبه هر هفته ویژه نوجوانان و جوانان و جمعه ها ویژه زوجین و خانواده ها در تابستان جاری برگزار خواهد شد.

 

شروع این دوره ها برای نوجوانان ۲۷ خرداد و برای خانواده‌ها از یکم تیرماه سال جاری خواهد بود.

 

چالش های امروزی نوجوانان و جوانان، مهارت های ارتباطی با دوستان والدین، مهارت های انتخاب همسر مناسب، ازدواج موفق، مدیریت خشم، راهکار های عملی کنترل خشم، چالش های امروز والدین در تعامل و ارتباط موثر با فرزندان، خانواده موفق، راهکار های افزایش امید و انگیزه برای رسیدن به زندگی موفق و راهکار های پیشگیری اعتیاد و مشکلات فضای مجازی فرزندان عناوین اولین دوره های "سیتی استیج" خواهد بود.

 

سیتی استیج مخصوص جوانان و نوجوانان در یکشنبه هر هفته ساعت ۱۷ تا ۱۹ و سیتی استیج مخصوص زوجین، والدین و خانواده ها هر جمعه  ساعت ۱۰ صبح الی ۱۲ در محل سینما فرهنگ کرمانشاه برگزار خواهد شد.

 

مراکز تهیه بلیط سالن و پایگاه اینترنتی  سینما فرهنگ می باشد.

دوره مربیگری زندگی با سخنرانی و مربیگری دکتر نبی بستان متخصص روانشناسی در سالن سمینار سینما فرهنگ برگزار می شود.

 

شایان ذکر است در زندگی امروزی با عنایت به تغییرات سبک زندگی، تفاوت بین نسلی، گذر از زندگی سنتی به زندگی مدرنیته، عدم حضور فیزیکی لازم والدین در منزل به دلیل مشغله های کاری و فشارهای اقتصادی وکاهش نظارت کامل در تربیت و همراهی نوجوانان، مشکلات بیشماری را سر راه خانواده ها قرار گرفته است. عدم آگاهی از مهارتهای ارتباطی موثر، شیوه های درک و تعامل با نوجوانان و گسترش و رشد آسیبهای روانی واجتماعی در جامعه، گسسته شدن پیوندهای عاطفی و روحی میان اعضای خانواده، کاهش انگیزه نوجوانان در تلاش برای انتخاب هدف مشخص در زندگی، مشکلات و نگرانی های بیشماری را برای والدین فراهم کرده است.

کوچینگ یا مربیگری زندگی، یکی از انواع روشهای آموزشی و مربیگری در رشد و ارتقاء زندگی در زمینه های مختلف می باشد.لایف کوچینگ به طور خاص به نیاز انسان برای رشد پاسخ می‌دهد، به ما کمک می‌کند تا تمرکزمان را روی هدفمان حفظ کنیم و هدفمندی، افزایش اعتماد به نفس و ایجاد انگیزه لازم به منظور کسب رضایتمندی در زندگی را فراهم می کند.

زندگی امروزی نیازمند کسب مهارت هایی است که  باعث افزایش توانایی اجتماعی و روحی افراد شود، که بتواند به نحوی بهتر و موثرتر با مشکلات و دشواری های زندگی مواجه شود. هر قدر مهارت های زندگی فردی بالاتر باشد، فرد بهتر می تواند سلامت روان و رفتار خود را حفظ کند و به شیوه ای منطقی و کارآمد مشکلات پیش آمده را برطرف کند. اهداف مهم این طرح شامل ،ایجاد انگیزه، افزایش اعتماد به نفس، روشهای انتخاب صحیح، تغییرات مثبت در رفتار، افزایش تعامل و ارتباط موثر، مسئولیت پذیری و ایجاد آرامش و شادکامی می باشد.

 


٠٩:٣٦ - پنج شنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٧٩١٦    /    تعداد نمایش : ١٢٦خروج
5601171 : کل بازديدکنندگان 132 : بازديدکنندگان امروز 705811 : بازديدکنندگان اين صفحه آدرس: میدان غدیر-ساختمان شهرداری کرمانشاه
Copyright © 2014 Kermanshah . All rights reserved درج مطلب با ذکر منبع مجاز است.کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد