کرمانشاه 12:16 چهارشنبه 25/4/1399 صفحه اصلی
 
نائب رئیس مجمع روسای کلانشهرها و مراکز استانها:  شصت و چهارمین مجمع مشورتی رؤسای کلانشهرها و مراکز استانها در کرمانشاه برگزار می شود.
1398/08/25-08:52 تعدا بازدید: 514 گروه خبری: شهرداری مرکز کد خبر: 1639
نائب رئیس مجمع روسای کلانشهرها و مراکز استانها: شصت و چهارمین مجمع مشورتی رؤسای کلانشهرها و مراکز استانها در کرمانشاه برگزار می شود.

 

به گزارش  مرکز اطلاع رسانی شهرداری کرمانشاه ؛ حاج غلامرضا امیری نائب رئیس مجمع رؤسای کلانشهرها و مراکز استانها طی گفتگویی با خبرنگاران گفت: شصت و چهارمین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای کلانشهرها و مراکز استانها در تاریخ ۷ و ۸ آذر ماه سال جاری به میزبانی کرمانشاه  با حضور رئیس شورایعالی استانها ورئیس شورای شهر تهران ومجمع روسا و حضور مشترک روسای شورای استانها(مدعوین اجلاس)، و روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استانها(اعضای مجمع) و مسئولین محترم کشوری و استانی برگزار خواهد شد.

وی افزود: طی ۱۵ سال گذشته شصت و سه جلسه مجمع مشورتی رؤسای کلانشهرها و مراکز استانها در شهرهای مختلف با حضور نمایندگان  مجلس شورای اسلامی، ریاست شورای عالی استانها،استانداران،رؤسای شورای اسلامی و مدعوین دیگر  برگزار گردیده و امسال نیز مقرر گردیده کرمانشاه برای اولین بار میزبان این اجلاس باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه در ادامه گفت: از شاخصه های این اجلاس  بیان موضوعات مهم کلان و محلی ، انتقال و تبادل تجربیات شوراها و مدیریت شهری ، پیگیری انجام تعهدات سایر نهادها در قبال حوزه مدیریت شهری و همچنین پیشنهادهای مطروحه و مصوبات منتج از نشست های تخصصی در کمیسیون های زیر مجموعه می باشد.

همچنین از دیگر مباحث دارای اهمیت مورد بحث در این اجلاس دو موضوع تحقق حقوق شهروندی در کلانشهرها و مراکز استانها و  تعامل شوراهاو شهرداری ها میباشد که دو گزارش تخصصی در این خصوص نیز توسط دبیرخانه مجمع تهیه گردیده است.

غلامرضا امیری گفت: این اجلاس به غیر از نشست عمومی در چهار کمیسیون عمران و شهرسازی، کمیسیون حقوقی و اقتصادی، کمیسیون فرهنگی و شهر هوشمند و کمیسیون خدمات شهری و حمل و نقل و محیط زیست نشست های تخصصی را برگزار و مصوباتی را نیز بدنبال خواهد داشت، همچنین در راستای افزایش فرصت های همکاری و کاهش چالش های شهرهای مراکز استانها و کلانشهرها  و هم افزائی و تعامل بیش از پیش مجمع مشورتی با نهادهای موثر اجرائی موضوعات مورد بحث و بررسی قرار میگیرد.

 

نائب رئیس مجمع مشورتی رؤسای کلانشهرها و مراکز استانها همچنین گفت: انتظار می رود با توجه به جایگاه شوراها و نهاد قانونگذاری و حضور شخصیت های کشوری و رؤسای شورای اسلامی شهرهای کشور از این فرصت استفاده کنیم و برای آشنایی و معرفی قابلیت های استان از لحاظ سرمایه گذاری،گردشگری و فرهنگی همه تلاش خود را برای بهتر برگزار شدن این اجلاس داشته باشیم.

امیری در پایان گفت: خوشبختانه مدیریت ارشد استان و معاونین محترم ایشان نیز بر هر چه باشکوه شدن این اجلاس تاکید دارند چرا که این اجلاس و حضور شخصیت های مختلف در استان می تواند آبرو و اعتبار  و وجه خاصی برای کرمانشاه به دنبال داشته باشد و در این راستا همه نهادها به ویژه شهرداری و استانداری و رسانه ها در راستای برگزاری خوب و مناسب این اجلاس باید شورا را یاری کنند.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
  استانداری کرمانشاه
  شهرداری کرمانشاه
  فرمانداری کرمانشاه
  شهرداری ها و دهیاری های کشور 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|

  • مدیریت بحران | ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

    | تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by fava ۱۳۹۸|

    آدرس : کرمانشاه :میدان غدیر-شهرداری کرمانشاه-کد پستی:6716741477 - فاکس :0833722299 تلفن :08337224447-الی 9

  •