کرمانشاه 16:10 جمعه 4/7/1399 صفحه اصلی
 
استقبال پرشور از "بهار" در کرمانشاه
1397/12/21-11:17 تعدا بازدید: 607 گروه خبری: شهرداری مرکز کد خبر: 169
خبرگزاری
استقبال پرشور از "بهار" در کرمانشاه
استقبال پرشور از "بهار" در کرمانشاه
معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه از تدارک برنامه های ویژه جهت آماده سازی شهر برای استقبال از فصل بهار و میهمانان نوروزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه، امیر رحیمی معاون خدمات شهری در نشست خبری نظافت و زیباسازی شهر را دو محور اصلی برنامه های آماده سازی شهر جهت استقبال از میهمانان نوروزی عنوان کرد و افزود: علی رغم تنگناهای مالی در تلاش هستیم تا با برنامه ریزی و تلاش مضاعف بتوانیم شهر را به بهترین وجه برای استقبال از میهمانان نوروزی آماده کنیم.

وی با بیان اینکه نظافت شهر در طول سال در دستور کار شهرداری و معاونت خدمات شهری قرار دارد گفت: همانطور که در منازل هرساله نزدیک عید خانه تکانی می شود، قرار است در سطح شهر نیز روزهای 25 تا 28 اسفند ماه بصورت جهادی کار پاکسازی شهر صورت گیرد و عملا در این روزها یک خانه تکانی اساسی درشهر انجام می شود.

رحیمی بر مشارکت و همکاری مردم و ادارات و دستگاه های دولتی در نظافت و پاکسازی شهر تاکید کرد و افزود: وسعت شهر کرمانشاه چیزی در حدود یازده هزار هکتار است و برای پاکسازی آن تنها 800 پاکبان در اختیار داریم و می طلبد مردم و دستگاه ها نیز در این حوزه ورود کرده و هر کس محیط زندگی خود را پاکیزه نگه دارد.

وی در ادامه از تدارک سه محل اسکان نوروزی برای گردشگران خبر داد و افزود: در سطح پارک شبدیز واقع در کمربندی غربی، پاک آزادگان و نیز پارک شاهد مکان هایی برای اسکان مسافران نوروزی و نصب چادر ایجاد شده است.

رحیمی تصریح کرد: در این سه مکان آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حداقل امکانات رفاهی برای گردشگران فراهم شده و از قبل هم با نیروی انتظامی برای تامین امنیت گردشگران هماهنگی های لازم صورت گرفته است.

معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه با اشاره به انجام رنگ آمیزی دیوارها، مبلمان شهری و جداول گفت: این اقدامات از هم اکنون در دستور کار قرار گرفته تا بتوانیم کاری با کیفیت ارائه کنیم.

وی از طراحی المان های نوروزی برای نصب در بسیاری نقاط شهر خبر داد و افزود: تفاوت المان های امسال در این است که به گونه ای طراحی شده اند که علاوه بر عید نوروزی در دیگر ایام سال هم ماندگان باشند و بیشتر محتوای استفاده شده در این المان ها انتزاعی است.

رحیمی از طرح نورپردازی ویژه نوروز در دو تقاطع امام حسین (ع) و 9 دی واقع در ابتدای شهرک الهیه خبر داد و افزود: نورپردازی تمامی تقاطع ها و قسمت های مختلف شهر انجام میشود، اما این دو تقاطع نورپردازی ویژه خواهند داشت.

وی با اشاره به شهرت سفره های هفت سین کرمانشاه در سطح کشور گفت: امسال نیز راه اندازی این سفره ها در هر یک از مناطق هشت گانه شهر در نظر گرفته شده است که تاکنون برپایی سفره در میدان آزادگان، خروجی میدان شهدا به سمت میدان امام (ره)، چم بشیر، میدان سپاه و در محوطه آرامستان ها قطعی شده است.

این مسئول از اجرای نقاشی دیواری در بسیاری نقاط شهر خبر داد وافزود: همچنین قرار بر تهیه لباس فرم برای همه کارگران شهرداری است.

معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه از تهیه و کاشت گل های فصلی ودرختچه ها در سطح شهر خبرداد وافزود: تمام تلاش ما این است بتوانیم با زیباسازی شهر، نوروزی خاطره  انگیز را در ذهن مردم کرمانشاه و گردشگران آن رقم بزنیم.

رحیمی در ادامه از ساماندهی دستفروشان در آستانه عید نوروز خبر داد و افزود: در این راستا محل هایی برای فعالیت وانت ها در نظر گرفته و در روزهای مختلف هفته بازارهایی برای دستفروشان در نقاط مختلف شهر برپا می شود.

وی یادآور شد: نمیتوانیم به خاطر 100 تا 200 دستفروش، یک میلیون نفر را به دردسر بیندازیم و در همین راستا سیاست بر این است تا ضمن فعالیت دستفروشان، مزاحمتی برای شهروندان ایجاد نشود.

رحیمی تصریح کرد: برای رفاه حال دستفروشان هم 10 روز پایانی سال عملا خیابان هایی مثل خیابان نواب بسته می شود تا دستفروشان راحت تر فعالیت کنند، اما این فعالیت آنها باید در چارچوب قانون باشد.نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
  استانداری کرمانشاه
  شهرداری کرمانشاه
  فرمانداری کرمانشاه
  شهرداری ها و دهیاری های کشور 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|

  • مدیریت بحران | ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

    | تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by saeid-charejow ۱۳۹۸|

    شهرداری کرمانشاه _آدرس : میدان غدیر

    شماره تماس :08337211717-08337294964- فکس :08337222292


  •