کرمانشاه 00:51 پنجشنبه 21/1/1399 صفحه اصلی
 
فضای شهر کرمانشاه با کاشت 70 هزار بوته گل بهاری می‌شود
1398/10/28-12:03 تعدا بازدید: 198 گروه خبری: شهرداری مرکز کد خبر: 1714
فضای شهر کرمانشاه با کاشت 70 هزار بوته گل بهاری می‌شود

 

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه گفت: نزدیک به 70 هزار گلدان و درختچه از گونه‌های مختلف گیاهی برای زیباسازی شهر در فصل بهار و استقبال از نوروز تدارک دیده شده است.

فرامرز رحمتی‌زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه  که در اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: با تغییر نام سازمان پارک‌ها به سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری، رویکردهای این سازمان نیز تغییراتی کرده و به سمت زیباسازی و زیباشناختی گرایش پیدا کرده است.
وی در خصوص اقدامات در دست اجرا این سازمان، افزود: طبق روال هرساله هرس درختان سطح شهر با هدف حل مشکلات شهری و آفت‌زدایی در حال انجام است.
رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه همچنین به آمادگی فضای سبز شهر در راستای استقبال از نوروز اشاره کرد و افزود: نزدیک به 70 هزار گلدان و درختچه از گونه‌های مختلف گیاهی برای زیباسازی شهر در فصل بهار و استقبال از نوروز در گلخانه پارک شرقی که متعلق به شهرداری است تدارک دیده شده که از اوایل اسفند به مدت 15 الی 20 روز مرحله اجرایی آن انجام خواهد گرفت.
وی ادامه داد: در حوزه درختکاری در دو زمینه واکاری محل‌هایی که درختانشان از بین رفته و مناطقی که نیاز به درخت دارند اقداماتی انجام می‌گیرد.

رحمتی‌زاده در ادامه در خصوص زیباسازی خیابان مدرس، افزود: گونه‌های درختی متناسب با محل برای لاین غربی و شرقی میدان آزادی به چهارراه مدرس تهیه شده که تا 28 دی‌ماه کار کاشت این درختان به پایان خواهد رسید.
این مسؤول افزود: توزیع نهال رایگان میوه با اطلاع‌رسانی مناسب در ایام درختکاری از دیگر اقدامات در  دست‌بررسی در سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری است.
*طرح همیار سبز در مدارس کرمانشاه اجرا می‌شود
وی همچنین از آمادگی این سازمان برای اجرای طرح همیار فضای سبز در مدارس خبر داد و افزود: بیش‌ از 3 هزار کارت همیار تهیه شده که با همکاری آموزش و پرورش توزیع خواهد شد.

رحمتی‌زاده در خصوص برنامه‌های سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری در استقبال از فصل بهار، افزود: سیاست‌های کلی استقبال از بهار و ایام نوروز به زودی به مناطق ابلاغ خواهد شد.
وی در ادامه به وظیفه نظارتی سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری اشاره کرد و افزود: این سازمان در خصوص روشنایی پارک‌ها، وضعیت آب‌نماها، نظافت وسایل بازی و ورزش پارک‌ها، سرویس بهداشتی عمومی و نمازخانه‌ها وظیفه نطارتی دارد که سعی می‌شود با نظارت دقیق بعد از این شاهد مشکلات در این زمینه‌ها نباشیم.
رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه همچنین به فروش بهاره گل در گلخانه شهرداری اشاره کرد و افزود: در نظر داریم از 15 اسفند‌ماه با قیمت مناسب اقدام به فروش گل‌های آپارتمانی و زینتی کنیم.
وی افزود: سرانه دقیق فضای سبز در حال حاضر در شهر کرمانشاه در حدود 8.23 متر برای هر نفر است که با نقشه‌برداری دقیق این مقدار مشخص شده است.
رحمتی‌زاده ادامه داد: این در حالی است که سرانه زیست محیطی در شهر کرمانشاه 11.5 متر اعلام شده است.
این مسؤول افزود: از 168 هکتار زمینی که برای پارک جنگلی سراب قنبر در نظر گرفته شد حدود 40 هکتار درختکاری جنگل بلوط شده و بقیه پروژه با حمایت استاندار و مجموعه مسکن و شهرسازی انجام خواهد گرفت. وی در خصوص فعالیت باغ گلهای کرمانشاه در پاسخ به خبرنگاران، اظهار داشت: در برنامه داریم به زودی به کمک سرمایه‌گذاران این باغ را احیا و آماده بازدید شهروندان کنیم.
وی همچنین به 238 پارک فعال در شهر کرمانشاه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 238 پارک، 22 نمازخانه و 528 چشمه سرویس بهداشتی در سطح شهر کرمانشاه داریم که در همه زمینه‌ها بر آن‌ها نظارت انجام می‌گیرد.
وی افزود: تیم کارشناسی مشخصی برای شناسایی محل‌هایی که قابلیت تبدیل به فضای سبز دارند تشکیل شده و در حال حاضر مشغول فعالیت هستند.

وی در پایان به پروژه‌های در دست احداث در مناطق هشت‌گانه شهرداری اشاره کرد و افزود: در سطح مناطق هشت‌گانه پروژه‌هایی نیمه‌کاره‌ای داریم که ان‌شالله تا پایان سال اکثر آن‌ها به بهره‌برداری می‌رسند که احتمالا با بهره‌برداری این پروژه‌ها سرانه فضای سبز شهر کرمانشاه به 8.6 متر برای هر نفر برسد.
نظرات کاربران

نام کاربری: مهمان سلام و عرض ادب و خداقوت چرا درخت های سالم ما قطع شده؟!! ما ساکن مجتمع مسکونی اندیشه ایم اینجا مثلا مدیر داره و ماهیانه ۲۶هزار تومن شارژ بابت آبیاری و حفظ درختان و...پرداخت میکنیم اما سالی یه بار به درخت ها آب میدن و عکس میگیرن که مدرک بمونه! بنابراین درختا خشک میشه و کم کم قطعش میکنن و شبانه وانتی میاد چوبارو می بره!! اما چند روز پیش چندین درخت رو در سطح مجتمع کامل بریدن این درختا خشک نبودن و تا همین اوایل پاییز سرسبز و زیبا بودن! ما و همسایه به ۱۳۷ زنگ زدیم اما کسی نیومده! لطفا و خواهشا رسیدگی نمایید. توی این سایت هرچه گشتم نه قسمت فضای سبز هست نه شکایات نه راه ارتباطی که حرفمو بزنم لطفا سایت را تکمیل نمایید! سپاس
1398/10/29 - 15:24
نام کاربری: مهمان پارک سراب قنبر داره رکورد میزنه معلوم نیست اصلا تبدیل به پارک بشه یا نه؟؟؟
1398/10/29 - 19:02
نام کاربری: مهمان این درختای کاج یا بوته های آن که در محوطه فضاهای شهر گذشتین از نظر سیمای شهری هم منظره خوبی ندارد و هم برای فایده های دیگر تنها کاشت درخت انجام شده است خواهشمند است این نوع درخت یا بوته ها به خصوص در نواحی جداول یا مناطق پارک کمتر باشد و همین طور نزدیک فضاهای عمومی کاشت درختان و گلهای دیگر که فایده های منظر و سیمای شهری مناسب دارند شاید بهتر باشد
1398/11/05 - 23:03
نظر شما :
 
 
 
  استانداری کرمانشاه
  شهرداری کرمانشاه
  فرمانداری کرمانشاه
  شهرداری ها و دهیاری های کشور 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|

  • مدیریت بحران | ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

    | تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by fava ۱۳۹۸|  •