کرمانشاه 15:50 جمعه 28/6/1399 صفحه اصلی
 
برگزاری جلسه امنیت پارکها و تفرجگاه های سطح شهر
1398/03/07-10:44 تعدا بازدید: 504 گروه خبری: روابط عمومی کد خبر: 333
برگزاری جلسه امنیت پارکها و تفرجگاه های سطح شهر

برگزاری جلسه امنیت پارکها و تفرجگاه های سطح شهر:


انتقاد شهردار کرمانشاه از تعدد قلیان‌فروشی‌ها در پارک‌های شهر


کرمانشاه_ شهردار کرمانشاه از فضای نامناسبی که قلیان‌سراها در سطح پارک‌ها ایجاد کرده‌اند انتقاد کرد و گفت: جمع آوری قلیان فروشی‌های سطح پارک‌ها بر عهده شهرداری نیست.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شهرداری کرمانشاه دکتر سعید طلوعی در جلسه امنیت پارک‌ها که در شهرداری کرمانشاه با حضور دکتر ایمانی مقدم معاون دادستان کرمانشاه برگزار شد، وظیفه شهرداری را ایجاد فضاهای فرهنگی، تفریحی برای شهروندان عنوان کرد و اظهار داشت: ایجاد امنیت در پارک‌ها با شهرداری نیست.

وی افزود: با توجه به آغاز فصل تابستان نیاز مردم به تفرج گاه‌ها، اماکن تفریحی و فضای سبز بیشتر نمود پیدا خواهد کرد لذا به این منظور یکسری برنامه ریزی لازم است تا فضای مناسبی برای مردم در تعطیلات فراهم کنیم.

شهردار کرمانشاه بیان داشت: لازمه این کار این است که از مراجع قضائی گرفته تا نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌های ذیربط دست به دست هم دهیم و فضای امنی را ایجاد کنیم.

وی از فضای نامناسبی که قلیان فروشی‌ها در سطح پارک‌ها ایجاد کرده‌اند انتقاد و خاطرنشان کرد: جمع آوری قلیان فروشی‌های سطح پارک‌ها بر عهده شهرداری نیست و هم اکنون شاهدیم که قلیان‌ها فضای مناسبی در پارک‌ها به خصوص پارک شرقی و غربی به وجود آورده است.

طلوعی بیان داشت: در سطح کرمانشاه اقدامات وسیعی برای آباد کردن شهر در دست اجرا داریم که نیاز به همدلی برای کمک به امنیت پارک‌ها و فضاهای سبز سطح شهر داریم اگر چه مشکلات مالی فراوانی داریم اما تا کنون نیز با دست خالی و در سخت‌ترین شرایط توانستیم کار بزرگی انجام دهیم.وی گفت: توسعه خیابان مدرس، اجرا کردن طرح بی آر تی در سطح شهر و بسیاری موارد دیگر را در دستور کار داریم.

شهردار کرمانشاه با بیان اینکه اقداماتی که در سطح شهر برای زیبا سازی انجام می‌دهیم توسط سارقان به سرقت می‌رود، اظهار داشت: در پل قره سو نورپردازی داشتیم اما در یک شب حدود ۷۰۰ متر کابل شهرداری به سرقت رفت و در خصوص نصب تجهیزات امنیت نداریم.

وی با تاکید بر اینکه همه در قبال این مشکلات وظیفه داریم که این مشکلات را رفع کنیم، گفت: تا کنون پراکنده کار می‌کردیم و هر کس فقط وظیفه خود را انجام می‌داد اگر نیروی انتظامی، دادستانی و دیگر دستگاه‌های مربوطه همکاری کنیم بهتر می‌توانیم با متخلفین برخورد و فضای امنی برای شهر ایجاد کنیم.

طلوعی عمده اقدامات سارقان را ناشی از مشکلات اقتصادی بیان کرد و افزود: جهت ارتقا فضای سبز و کمک به محیط زیست اقدام به خرید بیش از ۲ میلیون نهال و کاشت آنها کردیم اما فردای روز بعد آنها هم به سرقت رفتند که واقعاً همچین اتفاقی را در جاهای دیگر مشاهده نمی‌کنیم.

وی اذعان داشت: مردم کرمانشاه مردمی هستند که بی توجهی زیادی از سوی مسئولین به آنها شده است باید کاری کنیم که این توجهات برگردد تا مردم نیز انگیزه بیشتری برای توجه به زیباسازی شهر داشته باشند.

شهردار کرمانشاه با بیان اینکه در امر زیبا سازی اگر مردم مشارکت داشته باشند بدون شک شهری زیبا را می‌توانیم داشته باشیم، افزود: هر کسی در هر مقامی باید دغدغه شهر را داشته باشد باید کار انجام دهیم و با کمترین امکانات بیشترین بهره را ببریم.

وی افزود: شهر کرمانشاه بیمار است و تنها راه علاج آن همدلی و همکاری مسئولین است تا بتوانیم مشکلات را حل و فصل کنیم.

عدم وجود روشنایی مناسب در پارک‌ها، سرقت تجهیزات رفاهی و تفریحی در پارک‌ها، عدم استاندارد لازم تجهیزات بازی و تفریحی در پارک‌ها، توزیع مواد مخدر در پارک‌ها، معتادین متجاهر، ساخت و سازها و احداث حصارهایی توسط میراث فرهنگی در محدوده پارک‌ها، تجمع دست فروشان و متکدیان، نداشتن نماز خانه فعال و از جمله مشکلاتی بود که جهت ارائه راهکار در این جلسه عنوان شد.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
  استانداری کرمانشاه
  شهرداری کرمانشاه
  فرمانداری کرمانشاه
  شهرداری ها و دهیاری های کشور 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|

  • مدیریت بحران | ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

    | تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by saeid-charejow ۱۳۹۸|

    شهرداری کرمانشاه _آدرس : میدان غدیر

    شماره تماس :08337211717-08337294964- فکس :08337222292


  •