کرمانشاه 15:23 جمعه 28/6/1399 صفحه اصلی
 
رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه مطرح کرد:  تشریح برنامه‌های روز فرهنگی کرمانشاه
1398/03/30-22:54 تعدا بازدید: 623 گروه خبری: شهرداری مرکز کد خبر: 371
رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه مطرح کرد: تشریح برنامه‌های روز فرهنگی کرمانشاه

 

کرمانشاه_ رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه برنامه‌های روز فرهنگی کرمانشاه را تشریح کرد.

مهدی عبدالمالکی  در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: مبنا و اساس روز فرهنگی کرمانشاه یکی از شاخص‌هایی است که این شهر به کلانشهر معرفی شد.

وی گفت: رسالت اصلی سازمان فرهنگی توجه به مقوله فرهنگ شهروندی و مجموعه عوامل فرهنگی اجتماعی است و ماموریت ما نیز ارتقا دادن نوع رفتار و گفتمان شهروندان کرمانشاه و حرکت به سمت شهروند سازی است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه بیان داشت: نقش حوزه فرهنگ و هنر در تحقق گردشگری نقش ویژه ای است که باید بر گردشگری فرهنگی متمرکز شویم.

وی گفت: در کرمانشاه ۲۳ مجموعه فرهنگی داریم که در حال ارائه خدمات فرهنگی است و تلاش ما در راستای هم افزایی با این مراکز است.

عبدالمالکی از اجرای ۴ برنامه فرهنگی برای روز فرهنگی کرمانشاه خبر داد و گفت: افتتاح چهارمین فرهنگسرای شهر به نام فرهنگسرای استاد میرجلال‌الدین کزازی است که روز پنجم تیر ماه رأس ساعت ۱۹ این فرهنگسرا در جنب مسجد قبا در محله کارمندان افتتاح خواهد شد.

وی تجلیل از استاد محمدعلی سلطانی را یکی دیگر از برنامه ها اعلام و عنوان کرد: این برنامه در روز پنجم تیرماه راس ساعت ۱۰ صبح در هتل پارسیان کرمانشاه برگزار می‌شود و همزمان از آخرین اثر این استاد که از مفاخر تاریخ استان است رونمایی خواهد شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: همچنین در این روز برنامه جشنی را در پارک معلم برگزار خواهیم کرد و از عموم مردم دعوت می کنیم که در این جشن حضور پیدا کنند.

وی بیان داشت: افتتاح نمایشگاه عکس و پوستر در نگارخانه شهر به مدت ۱۰ روز از دیگر برنامه ها خواهد بود.

عبدالمالکی گفت: در حوزه زیرساخت ها نیز گذر فرهنگی کرمانشاه به صورت جدی در حال پیگیری است به علاوه اینکه قرار است بام فرهنگ و شهر در طبقه فوقانی نگارخانه شهر که فضایی برای ارائه محصولات فرهنگی با نگاه کمک به اقتصاد و هنر باشد، راه اندازی خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین ایجاد سراهای علم و خلاقیت در دستور کار سازمان قرار دارد و در دو ماه گذشته حدود چهار تا پنج مجوز در این زمینه صادر شده است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در راستای توسعه سرای محل نیز گفت: سرای محله دولت آباد در تیر ماه امسال به طور رسمی به عنوان اولین سرای محله شهر افتتاح خواهد شد.

وی افتتاح پارک فدک را نیز تا قبل از تابستان امسال از برنانه های در دست اجرای این سازمان عنوان کرد.

عبدالمالکی اظهار داشت: بیش از ۶۰ سرفصل آموزشی در حوزه آموزش‌های عمومی شامل مهارت‌های اجتماعی در مهارت‌های زندگی در سرفصل‌های مختلف حقوق شهروندی در ۳ فرهنگسرای شهر کرمانشاه تعریف شده است.

وی ابراز داشت: بخش دیگر فعالیت های آموزشی که با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی انجام شد تأسیس دپارتمان آموزش فرهنگ شهروندی است که در ۳ سرفصل اساسی حدود ۲۰ دوره را در قالب آموزش‌های رسمی که منجر به گواهی معتبر می‌شود با شرایط خاص و پوشش مخاطبین بیشتر انجام می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه همکاری سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه را در راستای اجرای برنامه های فرهنگی بسیار چشمگیر عنوان کرد و گفت: در این راستا برنامه‌های متنوعی برای مناطق حاشیه‌ای طراحی شده است.

وی گفت: همچنین ۵ پارک موضوعی با عناوین پارک جوان، پارک بانوان، پارک سالمند و دو پارک دیگر که طراحی کردیم و این فقط یک نامگذاری نیست بلکه رویکردها و کارکردهایی برای این پارک‌ها تعریف کردیم که بتواند تأثیرگذار باشد.

عبدالمالکی بیان داشت: درحوزه ورزشی به عنوان یک فاکتور مهم ۱۵ محله را شناسایی کردیم که با تأمین اعتباری که در این راستا صورت می‌گیرد به زودی به فضاهای ورزشی شهر اضافه می‌شود تا بتواند به صورت رایگان خدماتی را به جوانان و نوجوانان ارائه دهد.

وی همچنین گفت: طرح نشاط اجتماعی، جشن های دلداگی، اجرای برنامه های فرهنگی با محوریت مساجد، طرح سفیران گردشگری، فعالیت اتوبوس های گردشگری در سطح شهر و برگزاری جشنواره ورزشی محلات از دیگر برنامه ها جهت ایجاد نشاط و امید در بین اقشار مختلف مردم است که در این سازمان طراحی شده است.
نظرات کاربران

نظر شما :
 
 
 
  استانداری کرمانشاه
  شهرداری کرمانشاه
  فرمانداری کرمانشاه
  شهرداری ها و دهیاری های کشور 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|

  • مدیریت بحران | ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

    | تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by saeid-charejow ۱۳۹۸|

    شهرداری کرمانشاه _آدرس : میدان غدیر

    شماره تماس :08337211717-08337294964- فکس :08337222292


  •